Odchod (Off-price)

Off-cena je obchodný formát založený na zľavové ceny.

Off-ceny maloobchodníci sú nezávislí od výrobcov a kúpiť veľké objemy značkového tovaru priamo z nich.

Off-cenu maloobchodný model sa spolieha na nákup nadmerne vyrobeného alebo nadbytku, značkovaného tovaru za nižšiu cenu, čím je schopný predať spotrebiteľom v zľave v porovnaní s inými obchodmi, ktoré si kúpili počiatočný beh.

Medzi najväčšími maloobchodníkmi tohto typu sú spoločnosti TJX spoločnosti a obchody Ross.

Model je bežnejší v krajinách, ktorým je dovoz módne orientované alebo domáce tovary, pretože zľavová úloha v krajinách výrobcov je zvyčajne vyplnená výrobnými závodmi alebo malými trhovými tržnicami.

Charakteristické funkcie

Termín sa vzťahuje na módny maloobchod.

Off-cena sa líši od ostatných špeciálnych formátov cenových formátov (napr. Outletový obchod a diskontný sklad) v tom, že jeden obchod môže obsahovať veľké množstvo produktov, ceny a ochranných známok.

Rozsah tovaru sa zvyčajne meria v miliónoch výrobkov, zatiaľ čo množstvo zastúpených značiek sa meria v tisícoch.

Množstvo zľavy je 60-65% v priemere, siahajúc až 90% počiatočnej ceny podobných výrobkov v obchodoch značky ich príslušných ochranných známok a multi-boutiques.

Kvalita a pôvod produktov

Off-ceny predajcovia predávajú produkty populárnych značiek, ktoré si kúpili priamo od svojich vlastníkov ochranných známok, distribútorov a výrobcov.

Tento model vedie mimo cenových sietí chránené pred tovarom neznámeho pôvodu, zaručuje ich kvalitu a zabezpečuje konkurenčné ceny pri umiestnení vedľa iných nákladov.

Off-ceny predajcovia kúpiť nadbytok alebo nepredané tovary, pozostatky showroom zberu z ich príslušných vlastníkov značky alebo obchodov značky a distribúciu sietí za určitých podmienok, aby im ponúkol svojmu konečnému spotrebiteľovi s najnižšou možnou markup.

ROKOVOU PRAVDUJÚCE ROZPEČNOSTI DODÁVKY ZAHRNUTÉ MAJETOSTI POTREBUJÚCE POTREBY, ktoré sa skladajú z rôznych výrobkov, bez prísnych požiadaviek na hĺbku ich zostavy (majú všetky veľkosti dostupné na sklade) a úplnosť zberu, ktorá im umožňuje získať výhodnejšie

Podmienky pre obchody.

Spotrebiteľská motivácia

Nakupovanie v obchodoch mimo ceny sa tradične označuje pojem „lovnosť pokladov“, čo odráža pojem formát: zákazníci hľadajúce originálne značkové produkty na ich najnižšiu cenu.

Tento model správania je príznakom globálneho trendu „Smart Shopping“;

Zameranie zákazníka je na získanie najväčších finančných výhod pri nákupe vysoko kvalitných výrobkov skutočných modelov.

História

Počiatky vo formáte mimo ceny sa vo všeobecnosti považujú za zakorenené v U.S.A. Priemysel môže byť sledovaný späť do roku 1909, keď bola otvorená špeciálna nákupná plocha v prízemí v slávnom obchodnom dome Boston, Filtene. Nazval sa suterén Fillene a používa sa na predaj komoditného prebytku. Edward Filén, syna zakladateľa obchodu, vyvinula „Automatický plán ceny-reduction“. Produkty boli dodané do suterénu s diskontnou značkou, ale v obzvlášť ustálených časových obdobiach bola ich cena ešte znížená: po 12 dňoch by cena bola znížená o 25%, za 18 dní – o 50%, za 24 dní – O 75%, a nakoniec, po 30. deň, tovar by sa dostal na charitu bezplatne. Samotná oblasť bola dobre osvetlená a riadne navrhnutá a najala si vlastný samostatný personál. Suterén Filtene bol veľmi populárny medzi miestnymi obyvateľmi a turistami a väčšina jeho tovaru vypredala v priebehu prvých 12 dní. Hoci myšlienka „prospešného suterénu“ nebola nová – pretože podobný koncept bol použitý v roku 1879 od Marshall Field, – to bol suterén Filéna, ktorý mu priniesol slávu a propagovala ho ako inovatívny spôsob, ako urobiť predaj. Suterén Filtene sa nakoniec vyvinul do off-Cenovej siete 20 hypermarketov, ktoré by existovali až do roku 2009. Rozvrh automatického zníženia cien pôvodne vynašiel do obchodu na začiatku 20. storočia, ho tiež použil už niekoľko desaťročí po. V polovici 20. storočia by USA boli svedkami širokého popularizácie podobného „suterénu predaja“ na iných nákupných centrách, ako aj takzvané „továrenské predaje“, kedy sa voľné továrenské továrne používali na zľavnený predaj nadmerného tovaru . Od roku 1930-1950 odvetvia textilného a šijania v U.S.A. prešli obdobím rýchleho rastu. Počas WW1 a WW2 sa U.S.A. stal izolovaný od hlavných európskych dodávateľov textilných a šijacích strojov – a ako taká domáca výroba začala zvyšovať. V 50. rokoch bolo vyrobené obrovské množstvo odevov, obuvi a ďalších šitých výrobkov, a do konca sezóny boli pripravené oznámiť značné odrezania a predať nevyžiadané zvyšky sami. Malí podnikatelia by si kúpili produkty na veľkoobchodných cenách a usporiadali svoje vlastné maloobchodné tržby na voľných továrňových dielňach a iných izbách, ktoré boli dosť lacné na prenájom. Keďže ich podniky rástli, rozšírili sa presunutím na obchodné domy alebo skutočne budujú svoje vlastné obchody.

1950-60

V roku 1956, U.S. Podnikateľ s názvom Alfred Marshall položil think tank podnikateľov a navrhol spustenie počiatku s koncepciou „značiek za nižšie ceny“. Po pozorovaní povojnového hospodárskeho boomu a rozvoju amerického predmestia sa rozhodli využiť tieto javy na vytvorenie nového podnikania. Otvorili oddelenie samoobslužného oddelenia v Beverly s cieľom navrhnúť odevy a výrobky pre domácnosť pri lákavých nižších cenách. Časť oblasti bola daná preč, aby bola podstieraná obuv tretej strany, príslušenstva a aktívnych predajcov športových produktov, ale táto divízia nebola pre zákazníkov viditeľná. Obchodný obchod bol v špičkovej popularite a asi 10 rokov, Marshalls sa stali off-cenou sieťovou hlavou v Spojených štátoch s dvoma desiatkami obchodov. V polovici 50. rokov minulého storočia sa krajina slávna sieť Bell Hosiery obchodov (obchodník o pletenách, ktorá dosiahla takmer 60 oddelených obchodov do roku 1946), začala zažiť úspech prostredníctvom svojich vlastných „továrenských predajov“, zavedených v dôsledku širokej expanzie, ktorá spôsobuje pokles ich bežnej siete predaj. V dôsledku toho sa vlastníci Bell Hosiery obchody rozhodli pre diskontovanie ako ich hlavná stratégia predaja. Rozhodli sa, že nebudú pokračovať v zriaďovaní diskontných obchodov v továrňach, namiesto toho sa rozhodli začať otvárať nové obchody v nákupných centrách alebo ich vlastných predajniach. Ich prvý hypermarket, sa môže pochváliť celkovou plochou 5 000 m2 (rovná takmer takmer 460 m2), oslávili jeho otvorenie v Hyannis, Massachusetts, v júli 1956. Bol to pomenovaný Zayre. O niekoľko mesiacov neskôr bol v Bostone založený druhý hypermarket. Jeho plocha bola približne 39 000 m2 (viac ako 3 600 m2). Do roku 1959 spoločnosť otvorila šesť obchodov na meno Zayre a na začiatku roku 1962 dosiahol ich číslo 27. V tom istom roku sa Zayre Corp stal verejnou spoločnosťou a začala obchodovať na New York Stock Exchange. Koncom roku 1966 sa sieť rozrástla na 92 ​​obchodov po celom Spojených štátoch. Nakupujúci by mohli nájsť znížené cenovky na pletené, hračky, športové výrobky, knihy, zdravie a krásu produktov a mnoho ďalších kategórií. V roku 1965 bol otvorený obchod „hit alebo miss“. Predáva sa vysoko kvalitné dámske oblečenie za zvýhodnené ceny. Zayre Corp, vedomý tohto nového koncepčného obchodu a jeho rýchly rast, prevzal hit a slečna v roku 1969 s cieľom zachovať si vlastné módne ambície.

1970-90s

V roku 1992 sa štátna regulácia zmenila, aby zakázala použitie pojmu „SOLDE“ v menách komerčných organizácií a sieť zmenila svoju ochrannú známku do NOZ.

Vzhľadom na volatilitu ekonomiky USA v sedemdesiatych rokoch a recesii, ktorá priniesla významnú zmenu v postoji zákazníkov k výdavkom, odvetvie mimo ceny získal značnú hybnosť. Kúpením prebytočného tovaru od výrobcov na konci každej sezóny by mimo cenových sietí poskytli módny značkový tovar na 20-60% nižších ako obchodné domy. Sieť „Hit alebo Miss“, ktorá patrí Zayre Corp, rastie tak rýchlo, že Zayre považoval príležitosť na rozšírenie svojho podnikania mimo ceny. Dokonca urobili neúspešný pokus o kúpu siete Marshalls, ktorá tiež dosiahla slávu ako predajcu mimo ceny. Zayre potom najal Marshalls Ex Manager, Bernard Cammarata, vytvoriť klon Marshalls. TJ MAXX, názov tohto obchodu, bol otvorený v marci 1977 – a nasledovala séria ďalších otvorov pre úplne novú sieť. Tieto obchody sa stali populárnymi cez noc, ktoré ponúkajú kvalitné oblečenie za rozumné ceny a neustály aktualizovaný rozsah výrobkov do rastúcej populácie USA. Niekoľko rokov po týchto udalostiach Zayre Corp začal vyvinúť ešte ďalšiu líniu podnikania, – poskytovaním príležitostí na nákup tovaru prostredníctvom katalógov prostredníctvom poštovej služby. Zayre založil Chadwick’s Boston Co, a Home Club, Inc. siete obchodov domácich spotrebičov v roku 1985. Takže spoločnosť zahŕňala niekoľko sietí, ako napríklad ZAYRE diskonzory pre zákazníkov s nízkou a strednou úrovňou príjmov; TJ MAXX, hit alebo slečna a Chadwick je Boston pre klientov so stredným príjmom a vyšším. Do roku 1986 dosiahol počet „hit alebo slečnych“ obchodov v Spojených štátoch 420 a ich predaj sa pestuje na 300 miliónov dolárov. Takmer 70% svojho sortimentu produktov bolo značiek s celoštátnym uznaním, zatiaľ čo zostávajúcich 30% bolo vyrobené v rámci hit alebo slečny štítok. Sieť sa podarilo udržať cenové tagy na 20-50% nižšie ako väčšina špecializovaných predajní. V roku 1987 spoločnosť TJX spoločnosti, Inc. založená na riadení spoločností. V roku 1988 sa Zayreg rozhodol sústrediť svoje úsilie o zachovanie ich mimo cenového smeru. Predala všetku svoju sieť, pozostávajúcu z takmer 400 Zayre obchodov, a samotný etiketa pre konkurencieschopné deväťdesné obchodné domčeky Inc. za 431,4 milióna, a do roku 1990 všetky obchody Zayre boli zatvorené alebo premenené na tie podľa značky AMES . Medzitým, v roku 1976 získal Marshalls spoločnosťou Melville Corp. Do tej doby mala sieť 36 obchodov v prevádzke. Vďaka svojmu novému majiteľovi rastu: Do roku 1995 volal 496 obchodov v USA a Havaji. V roku 1995 TJX Corporation kúpila Marshalls – (teraz Melville Corporation) podpisom obchodnej zmluvy v hodnote 606 miliónov dolárov. V roku 1972 bola založená spoločnosť s názvom Burlington. Prvý obchod siete sa objavil v Burlingtone, NJ, keď knihovník Henrietta Millstein presvedčil svojho manžela, aby získal bývalú továrenskú závod na 675 tisíc dolárov, čím sa platba 75 tisíc dolárov, že zachránila jej prácu. V roku 1975 spoločnosť otvorila svoj druhý obchod. Do roku 1983 dosiahla sieť 31 nákupných bodov. V roku 2006 získal Bain Capital Partners na 2 BLN doláre a pokračoval s jeho prudký rozvoj. Práve po tom, čo Burlington bol založený v roku 1975, ešte jeden hráč prišiel do amerického trhu – Nordstrom Rack, ktorý otvoril v suteréne oblasti Nordstrom oddelenia obchodu v centre mesta Seattle, WA. Keďže sieť obchodov Nordstrom rástla, mimo cenách Nordstrom Rack obchody nasledovali svoj úspech. V roku 1982 Ross ukladá sieť v USA, majiteľom 6 oddelených obchodov, zmenil svoj formát na absolvovanie nového majiteľa a začal rásť ako predajca mimo ceny. Za tri roky sa sieť rozšírila na 107 obchodov a do roku 1996 sa skladala z takmer 300 oddelených obchodov s ročnými príjmami, ktoré dosiahli 1,5 mld. V Európe sa vo formáte mimo ceny objavil len niekoľko desaťročí po prejave v Spojených štátoch. Prvý kontinentálny obchod tohto druhu sa objavil v roku 1976 pod ochrannou známkou „Le Salcolur“, otvorenie v meste Laval, Západné Francúzsko. Potom zakladateľ spoločnosti, REMY ADRION, kúpil obrovskú ponuku oblečenia priamo z továrne na pokraji uzavretia. To prinieslo spoločnosť „noz“; Prvý európsky predajca mimo ceny. Postupne, ADRION rozšíril rozsah produktov v ponuke a zvýšil počet obchodov. Do roku 1987 založil 10 obchodov vo Francúzsku s vlastnou logistickou platformou.

21. storočie

V niektorých krajinách Nové obchody alebo cestné výstavy sa z času na čas zobrazujú, a termín mimo ceny sa aktívne používa spolu s výhodami formátu zákazníkom.

Ročná výstava mimo ceny sa uskutočňuje na Filipínach, napríklad, ktorý pripomína U.S. „Factory Sales“, ktoré sa datujú späť do polovice 20. storočia.

Pop Ups sa nedávno stali populárnymi.

Hromadná expanzia ako v USA, alebo postupný systematický vývoj ako v Rusku, ešte nezačalo.

V Číne existuje iba jedna dominantná off-cena predajcu – DX Quality Outlet, ktorý spravuje pop-up obchody spolu s webovým obchodom.

Od roku 2018 má maloobchodník 38 „pop-up“ a 13 stálych obchodov mimo ceny, a spoločnosť tvrdí, že plánuje zvýšiť svoj počet pop-upov – až do celkového času ich práce, ktorá robí 11 tisíc dní a

rok.

Na Novom Zélande Off-Cenový formát sa objavil koncom roka 2018, keď miestna skupina spoločností Skladová skupina, ktorá sa špecializuje na zľavové obchodovanie, urobil rozhodnutie o otvorení 47 obchodov mimo ceny značkové ako červený stojan v jednom padne. Výhody pre zákazníkov sa líšia od 20-60%. Značky nachádzajúce sa v sieti patria Nike, Adidas, Puma, Superdry, Fenty Rihanna, Ben Sherman, Billabong a Paul Frank. Spoločnosť tvrdí, že sa držia princíp lovu pokladov a organizuje týždenné doplnenie svojho sortimentu.
Doteraz najväčší predajca mimo ceny s európskymi koreňmi je NOZ, ktorý pôsobí vo Francúzsku a má viac ako 300 obchodov v rámci svojej siete, od roku 2018. V posledných rokoch spoločnosť otvorila 2 obchody mesačne v priemere. NOZ ponúka hlavne oblečenie, príslušenstvo, osobné hygieny a kozmetické výrobky, potraviny, športové potreby, záhradné a domáce výrobky vrátane nábytku, elektronických spotrebičov, jedál a deco tovaru. Ročný obrat spoločnosti je ocenený na 500 miliškach eur a ich dodávatelia celkom 110 000. NOZ poznamenáva, že jeho cieľom je vyrastať z Európy do globálneho lídra segmentu.
Veľká off-cenová sieť miestna do Francúzska je stokomani. Stokomani pracuje 80 obchodov s priemernou oblasťou 2000 m2. Podľa štatistiky 2017 boli príjmy spoločnosti 440 miliónov eur. Vo Francúzsku tento segment zaujme aj Mlistigriff, založená v roku 1989 a vrátane viac ako 30 obchodov.
Najväčší predajca mimo ceny v Európe v súčasnosti TK MAXX, časť americkej spoločnosti spoločnosti TJX spoločnosti, ukázala na kontinente neskôr ako ostatné francúzske celoštátne mimo cenových sietí: prvý obchod TK MAXX bol otvorený v Bristol, Anglicku, v 1994. Od roku 2018 spoločnosť vlastnila viac ako 540 obchodov v Európe. Takmer 340 predajní tých, ktoré sa nachádzajú vo Veľkej Británii a 26 ďalších v Írsku 120 v Nemecku 40 v Poľsku 10 v Rakúsku a osem ďalších v Holandsku. Spoločnosť tiež udržiava svoj vlastný internetový obchod vo Veľkej Británii. HomeSense, ďalšia značka TK MAXX, tiež pôsobila vo Veľkej Británii od roku 2008. Od začiatku roka 2018 Európske rozdelenie spoločnosti HomeSense predstavovali 53 obchodov vo Veľkej Británii a dva ďalšie otvorené v roku 2017 v oddelených predajniach v Írsku. TK Maxx a Homesense mal kumulatívne príjmy zo 4BN eur podľa štatistiky 2017.
SAKS OFF 5. Tvrdí ambície v Európe: Spoločnosť otvorila svoje prvé kontinentálne obchody v roku 2017 a od novembra 2018 má sedem obchodov v Nemecku a ďalšie dva v Holandsku.
V oblasti CIS (Spoločenstvo nezávislých štátov) dominuje segment off-cence k roku 2018 prevažne ruské a ukrajinské maloobchodné siete. Off-cená ako nezávislý formát predaja v Rusku začal svoj aktívny vývoj na začiatku 2000-tych rokov prostredníctvom spoločnosti Familia Company. Od novembra 2018 je jedinou federálnou off-cenou sieťou celoštátne. Spoločnosť začala činnosť v roku 2000 ako sieť oddelení, ktoré poskytuje predaj pre celú rodinu a širokú škálu odevov a obuvi z populárnych ruských a zahraničných ochranných známok. Spoločnosť sa postupne premenila na off-cenu predajcu o honovanie svojej stratégie založenej na diele celosvetových obíkov mimo ceny Ross a TJ Maxx. Ich prax prispôsobili, aby zohľadnili miestne vlastnosti ich trhov. V roku 2016 Familia získala cenu „NO.1 ochrannej známky v Rusku“ ako sieť mimo ceny. V roku 2016, 2017 a 2018 RBC Magazine v rokoch 2017 a 2018 v roku 2017 zahrnula Familia v ročnom zozname „TOP-50 najrýchlejšie rastúcich spoločností v Rusku“ av roku 2018 to bolo zaradené do zoznamu „top-500 spoločností podľa príjmov v Rusku“. Od apríla 2019 spoločnosť spravuje viac ako 250 maloobchodných predajní v 90 mestách Ruskej federácie, ich celá nákupná plocha presahujúca celkovú nákupnú oblasť obsadenú módne maloobchodný celoštátne o 3,5%. Sieťové obchody predstavujú produkty vyrobené o viac ako 7 000 ochranných známok z 50 krajín po celom svete. Na Ukrajine dominuje segment off-cence, ktorý spoločnosť Red Red, ktorá otvorila svoj prvý Multibrand Store v roku 2004. Od septembra 2018 má maloobchodník 10 obchodov sa nachádza v Kyjeve a Borispol. Red tiež hostí webový obchod vlastného. Off-cena je ponúkaná zákazníkom s výhodami až 55% zľavu.
V Ázii je vo formáte mimo ceny zastúpený v dôsledku rozšírených otvorených trhovísk, výrobných obchodov, ktoré sú schopné ponúknuť svojim zákazníkom rad kvalitných tovarov pri najnižších možných cenách, a tiež priekopnícky vývoj predaja, ktoré ponúkajú rôzne služby.

Už v roku 2004 bol zaradený do Top-400 maloobchodníkov av rokoch 2005 – 2007, 2010, 2011 – v top-500.
Obchody Ross je druhou off-cenou sieťou, pokiaľ ide o veľkosť a príjmy v U. a na svete. Od roku 2018 vlastní viac ako 1 600 obchodov, 1 400 z nich pôsobiaci pod značkou Ross Šaty za menej a o niečo viac ako 200 DD zľavy. Druhá sieť bola založená v roku 2004 pre spotrebiteľov s miernejším príjmom ako typické šaty Ross pre menej zákazníkov, a to je reprezentované tovarom z demokratickejších ochranných známok. Obe siete ponúkajú oblečenie, obuv, každý druh príslušenstva, domáce spotrebiče. Spoločnosť má viac ako 8 000 dodávateľov z rôznych krajín po celom svete.
Ďalšia off-cena maloobchodník Gigant v USA, Burlington, vlastní, od roku 2018, viac ako 600 obchodných obchodov. Obchodník ponúka oblečenie, obuv, doplnky, šperky, osobné hygienické výrobky, hračky, produkty Deco s off-cenovou zľavou 65%. Jeho príjmy boli 6 miliárd dolárov podľa výsledkov 2017.
Off-Cenová sieť Nordstrom Rack, ktorá predáva väčšinou oblečenie, obuv, šperky a kozmetika, prevádzkuje 240 obchodov od roku 2018. Predajca predáva tovar siete Nordstrom „Mothership“ na 50-60% zľavou a tiež iných značiek ‚ Oblečenie, obuv a príslušenstvo so zľavou až 70%. Spoločnosť poznamenáva, že dodá výrobky na ich obchody mimo ceny na dennej báze. Tržby v Nordstrom off-cence od roku 2017 je takmer 5 miliárd dolárov.
Spoločnosť utorok ráno pôsobí aj v segmente mimo ceny. Existuje od roku 1974 a od roku 2018 pôsobí 730 obchodov v U.S.A. Sieť sa špecializuje na domáce deco, dary a hračky. Ponúka zľavové ceny 20-60% a jeho ročný obrat je 1 miliardy dolárov. Spoločnosť nemá webový obchod, skôr online showcase.
US predajca 21 Sieť ponúka odevy, obuv, dobre známe príslušenstvo značky so zľavou až 65%. Sieť začala rásť v roku 1961 s obchodom 6 000 m2 v Manhattane. Od roku 2018 má maloobchodník 16 obchodných obchodov v USA a tiež prevádzkuje e-shop.
V roku 2015 bol segment off-cence spojený spoločnosťou Macy’s, americká sieť oddeľovacích obchodov, založená v roku 1858. V prvom rade začala spoločnosť Macy, ale o rok neskôr zmenil svoj prístup a začal prideliť svoj prístup a začal prideľovať priestor na jeho nové Štítok v aktívnych obchodoch Macy. Začiatkom roku 2018 mala spoločnosť 72 Macy’s backstages a plánuje otvoriť nové distribučné centrum na udržanie smernice mimo ceny. Backstage ponúka väčšinou tie isté značky odevov, obuvi, príslušenstva, krásu a wellness tovaru, ako je ponúkané na Macy. Zľavy sú až 80%.
Jeden relatívne mladý predajca mimo ceny v USA je SAKS OFF 5. siete, objavujú sa na trhu v roku 2016. SAKS OFF 5. Sieť pracuje viac ako 100 obchodov v Spojených štátoch a ponúka dámske, pánske a detské oblečenie a obuv a tiež Príslušenstvo a výrobky pre domácnosť z viac ako 800 prémiových značiek. Off-Cenová cena je až 60-70%. Spoločnosť tiež prevádzkuje internetový obchod.
V Kanade je segment mimo ceny zastúpený sieťami väčšinou v rámci spoločnosti TJX Companies Group: Víťazi, Marshalls a Homesense. Najväčší je víťazi, predtým prvý celoštátny predajca v tomto segmente, funkčný od roku 1982. V roku 1990 spoločnosť prevzala spoločnosť TJX spoločnosti Corporation. Od roku 2018, víťazi pracujú viac ako 260 obchodov a ponúkajú oblečenie, obuv, príslušenstvo, šperky, kozmetiku a domáce oblečenie. Off-cenu siete spadá do 20-60% držiak mimo pravidelných cien, hoci neprevádzkuje predaj online. Marshalls v Kanade prevádzkuje 73 offline obchody. Divízia spoločnosti TJX reprezentujúcou sieťou pre domácnosť ‚siete v krajine pôsobí pod značkou Homesense a má 117 obchodov k začiatku roka 2018.
V Austrálii je segment off-cence reprezentovaný TK MAXX obchody. V roku 2015 Spoločnosti TJX získali miestne obchodné tajomstvo off-Cenovej siete, ktoré pôsobili od roku 1992 ako sieť diskontníkov, ktoré ponúkajú oblečenie, obuv, príslušenstvo a homesgoods z medzinárodných a národných značiek so zľavami až 60% pravidelných maloobchodných cien. Od začiatku roka 2018 existuje 38 off-cenové obchodné domy pôsobiace v Austrálii pod značkou TK MAXX.

Od roku 2018 je v prevádzke na celom svete viac ako 8 000 obchodov s maloobchodom v prevádzke, v rámci 20 najväčších sietí mimo cenových sietí (ich celkový počet ekvivalentných desiatok a dokonca aj niekoľko tisíc obchodov). Globálny obrat segmentu od roku 2017 je viac ako 60 miliárd dolárov (cca. 2% celého módny objem priemyslu, vrátane segmentov luxusných výrobkov, športových odevov a obuvi).
Globálnym lídrom sektora je stále TJX spoločnosti, vo vlastníctve od roku 2019 viac ako 4 300 Hyper Malls (celková plocha je viac ako 110 miliónov štvorcových stôp), rozdelená medzi jej šesť maloobchodných sietí (TJ MAXX, TK MAXX, Marshalls, víťazi, Homegoods, HomeSense), v rôznych krajinách sveta (USA, Kanada, Austrália, Veľká Británia, Írsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko a Holandsko). Ročný čistý predaj spoločnosti v roku 2018 bol ocenený na takmer 39 miliárd dolárov. Od roku 2013-2017 inkluzívne, ročné príjmy spoločnosti rástli v priemere 2 miliardy dolárov (budovanie výnosov z roku 2013 26 miliárd dolárov) a jeho počet hypermarketov rástol o 27% (alebo 855 obchodov). Druhý najväčší obchod mimo ceny zostáva obchody ROSS, spoločnosť, ktorá na začiatku roka 2019 vlastnila viac ako 1700 obchodov, z ktorých väčšina je v U.S.A. a Kanada. Ročný čistý predaj spoločnosti, podľa výsledkov 2018 dosiahol takmer 15 miliárd dolárov (a od roku 2013 do roku 2018 sa rástlo o 38%). V Spojených štátoch a Kanade je viac ako 6 700 maloobchodných predajní. V Európe existuje asi 1 500 obchodov mimo ceny, väčšina z nich patriacich do 3 najväčších sietí: 540 TK MAXX (vrátane spoločnosti TJX) a viac ako 300 až do obrovskej francúzskej off-ceny predajcu NOZ. Viac ako 250 obchodov patrí k Ruskej off-Cenovej sieti Familia. Kumulatívny Off-Cenový obrat v Európe, vrátane príjmov z internetových internetových obchodov presahuje 5 miliárd eur. V Ázii segment off-cence ešte nie je v porovnaní s Európou a Amerikou široko rozvinutý.
V USA, kde podľa štatistík 2018 existuje viac ako 6 300 maloobchodných predajní, kumulatívny trhový segment sa oceňuje na 50 miliárd dolárov a v súčasnosti presahuje 80% svetového segmentu trhu mimo ceny. Väčšina obchodov patrí do spoločnosti TJX spoločnosti Corporation a je súčasťou TJ MAXX, Marshalls a domáceho tovaru. Druhý najväčší operátor mimo ceny v U.S.A. je spoločnosť Ross Shopes Company. Tento segment sú tiež reprezentované sieťami Burlington, Nordstrom Rack, utorok ráno, storočia 21, SAKs off 5. a Macy’s Backstage. Od roku 2018 TJ MAXX zjednocuje viac ako 1 200 obchodov v rôznych štátoch U.S.A. v Marshalls – Existuje viac ako 1 000 obchodov. Obe siete sú spravované MARMAXX CO, čo je najväčším módnym operátorom v U.S.A podľa objemu predaja. TJ MAXX a Marshalls (ako aj iné siete zahrnuté v spoločnostiach TJX) ponúkajú zľavy 20-60% v porovnaní s pravidelnými predajcami. Ich dodávatelia sú viac ako 20 000 spoločností zo 100 krajín po celom svete. Tieto siete majú podobné produktové sortimenty, ktoré sú založené hlavne okolo oblečenia, obuvi, príslušenstva, podobných obchodov v ich oblasti veľkosti a dizajnu, ale v TJ MAXX možno nájsť ochranné známky patriace k vyššiemu cenovému segmentu a širšej zostave šperkov a príslušenstva. V Marshalls je k dispozícii väčší rozsah obuvi spolu s oblečením pre mužov a mladých mužov. TJ MAXX spustil Web Store, ktorý sa spustil v roku 2009. Spočiatku to len predalo len vrecko, ale postupne rozšíril svoj sortiment na zahrnutie oblečenia, obuvi, šperkov, doplnkov a domácich spotrebičov. Kumulatívny obrat oboch sietí podľa štatistiky 2017 bol viac ako 22 miliárd dolárov. Jedna ďalšia príbuzná sieť v U.S.A. je homegoods, ktorá existovala od roku 1992 a špecializuje sa na predaj produktov pre domácnosť: nábytok, osvetlenie, kuchynské nástroje, koberce a rohože, textil a produkty deco. Od roku 2018 existuje viac ako 700 obchodov v rôznych mestách U.S.A. Ďalšie rozdelenie spoločnosti TJX, ktoré pracujú v segmente off-cence v USA, je Sierra Trading Post. Špecializuje sa na online predaj, obchodovanie prostredníctvom katalógov a podľa štatistík 2018 prevádzkuje 30 maloobchodných predajní na udržanie uznania verejnosti. Spoločnosť ponúka približne 3 000 značiek. Zdá sa, že na trhu ako katalóg predajcu v roku 1986 av roku 2012 kúpil spoločnosti TJX spoločnosti pre 200 miliónov dolárov. Webová stránka spoločnosti existovala od roku 1998.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *