Zombie ETF.

Čo je Zombie ETF ?

Zombie burzový fond (ETF) generuje malý záujem zo strany nových investorov.

Je opísaný ako zombie, pretože nerastie a nezarába peniaze pre správcu aktív, ktorý ho vydal.

Keď ETF vstúpia na zombie územie, je zvyčajne len otázkou času, kedy budú odoslané na cintorín ETF.

V takýchto prípadoch dostanú majitelia účtov peniaze späť.

V najhoršom prípade môžu zarobiť menej, ako dúfali, a môže sa stať, že ich zasiahne veľká daňová daň.

Investície držané menej ako jeden rok sa zdaňujú bežnou sadzbou dane z príjmu platiteľa, a nie obvykle nižšou sadzbou dane z kapitálových výnosov.

  • Popularita ETF viedla k záplave špecializovaných ponúk, z ktorých niektoré sa nedokázali vyrovnať s investormi.
  • Zombie ETF prestala rásť a prijíma nové peniaze pre spoločnosť, ktorá ich vydala.
  • Keď je zombie zabitý, investori dostanú peniaze.

Pochopenie Zombie ETF.

Zombie ETF sú príznakom nasýteného trhu pre túto obľúbenú voľbu pre individuálnych investorov.

V USA bolo v roku 2019 na výber viac ako 2 000 ETF a na celom svete takmer 7 000.

ETF sú vo všeobecnosti fondy, ktorých cieľom je replikovať výkonnosť konkrétneho trhového indexu alebo odvetvia.

Niektoré sa viažu na najväčšie a najširšie indexy, ako je index S&P 500, iné sa viažu na indexy alebo iné ukazovatele výkonnosti pre konkrétny sektor, ako sú ropa, cloudové služby alebo rozvíjajúce sa trhy.

Vzostup ETF.

ETF sú veľmi obľúbené u jednotlivých investorov, pretože môžu priniesť výsledky porovnateľné s výsledkami podielových fondov alebo profesionálnych investičných manažérov, ale s nižšími poplatkami. Priemerný priemyselný poplatok za ETF je 0,44% v porovnaní s priemerným nákladovým pomerom 0,5% až 1% pre podielový fond.
ETF, ktoré sa snažia prilákať nové peniaze, môžu ísť do zostupnej špirály. Investory odstrašujú obavy z likvidity spojené s nízkym objemom obchodovania. Náklady na správu fondu, ktorý nepriláka nový kapitál, znižujú ziskovosť emitujúcej spoločnosti.
Investori merajú úspešnosť ETF jeho návratnosťou. Spoločnosť, ktorá ho vydáva, ho meria podľa ziskovosti pre podnik. Niektoré ETF boli vyhlásené za zombie a boli odstavené napriek tomu, že pre svojich investorov zarábali veľa peňazí.
Otázkou je, či fond zodpovedá strategickým potrebám v dostatočnom počte portfólií investorov.
Ďalším faktorom, ktorý môže zmeniť ETF na zombie, sú vysoké poplatky za správu: Priemerný mŕtvy ETF nesie pomer výdavkov (ER) 0,65 percenta, čo je pohodlne nad priemerom odvetvia.

Ako spozorovať zombie.

Zombie ETF už nie sú vzácnosťou.

Najširšie a najpopulárnejšie ETF, ako napríklad SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY), vyplnili veľkú časť dopytu na trhu a zostalo len pár medzier na ich využitie.

Na tomto konkurenčnom pozadí prichádzajú poskytovatelia s čoraz šialenejšími nápadmi, ako vyčnievať z radu, zvyšovať podiel na trhu a rozširovať svoju ponuku.

To malo za následok, že množstvo hyper zameraných ETF investovalo do špecializovaných oblastí na trhu.

Zvážte tému Obesity ETF (SLIM), ktorá investuje do spoločnosti Weight Watchers a ďalších spoločností v oblasti stravovania.

ETF výstrelky a fantázie.

Ostatné ETF zachytávajú najnovšie výstrelky a predstavy investujúcej verejnosti.

Posledným príkladom môže byť Buzz US Sentiment Leaders ETF (BUZ), ktorý investuje do akcií spoločností, ktoré sú na sociálnych sieťach spomínané najčastejšie.

Tieto fondy môžu mať vynikajúcu návratnosť, ale aj keď to nie je zrejmé, nie sú to zjavné tipy pre investorov, ktorí chcú diverzifikovať svoje portfólio medzi sektory.

ETF, ktoré vstupujú na územie zombie, sa s väčšou pravdepodobnosťou uzavrú, potom sa majú vrátiť z mŕtvych.

Uzávery možno považovať za dobrú vec pre toto odvetvie, zbaviť ho odpadkov a pomôcť správcom aktív poučiť sa z minulých chýb a prísť s vhodnejšími riešeniami.

Ako dlho trvá zombie ETF zomrieť ?

Neexistuje univerzálny pokyn, kedy bude zombie ETF potlačené.

Niektorí emitenti poskytujú veľkorysý časový rozvrh pre nový fond, ktorý má sezónne obdobie a začať vytvárať úroky, zatiaľ čo iní sú schopní rýchlo telefonovať na základe rastu ďalších ponúk.

Všeobecným pravidlom je, že ak fond nezaznamenáva prílev do nasledujúcich štvrťrokov a objem obchodov zostane nízky, existuje veľká šanca, že emitent aspoň uvažuje o spustení tohto ETF.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *